Na spletišču eTwinning je z dne 17. 3. 2014 objavljen seznam nagrajencev, prejemnikov nagrad eTwinning za leto 2014.

Seznam zmagovalcev v treh starostnih in petih posebnih kategorijah, ki so bili izbrani izmed 134 prijavljenih projektov. Ti projekti so odlični primeri sodelovalnega dela in predstavljajo izredne dosežke.

STAROSTNA KATEGORIJA OD 4 DO 11 LET

Zmagovalec:

LYPS – Let Your Passion Shine

  • Barbara Głuszcz, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie (Poljska)
  • Rania Bekiri, 32 Primary School of Patra (Grčija)
  • Agata Czarniakowska, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie (Poljska)
  • Ecaterina Ene, Scoala cu clasele I-VIII Ipotesti (Romunija)
  • Paola Lavinio, ICS “De André” di Castel Mella (Italija)
  • Steliana Niculescu, School with classes I-VIII “Academician Marin Voiculescu” (Romunija)
  • Lucian Constantin Vladescu, Scoala cu clasele I-VIII Ipotesti (Romunija)
  • Dorota Zimacka, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie (Poljska)

Finalist:

Talking Pictures

  • Anna Sofia Wahlström, Leikskólinn Holt (Islandija)
  • ANA ISABEL BLÁZQUEZ DÍEZ, C.R.A. ALTO CIDACOS (Španija)
  • MANUELA CÁRCELES VÁZQUEZ, C.R.A. ALTO CIDACOS (Španija)
  • Miguel Fernandez Molina, C.R.A. ALTO CIDACOS (Španija)
  • Juan Carlos Garrido, C.R.A. ALTO CIDACOS (Španija)
  • Ana Ibáñez, C.R.A. ALTO CIDACOS (Španija)
  • Anna Krzyżanowska, Przedszkole nr 48 z Oddziałami Integracyjnymi (Poljska)
  • Anna Młynarczyk, Przedszkole nr 48 z Oddziałami Integracyjnymi (Poljska)
  • Sheila Oliva Navarro, C.R.A. ALTO CIDACOS (Španija)

STAROSTNA KATEGORIJA OD 12 DO 15 LET

Zmagovalec:

Health4life

  • Nathalie Scerri, St.Theresa Girls’ School (Malta)
  • Mariangela Bielli, ICS “G. Perlasca” di Bareggio (Italija)
  • Marisa Grima, St.Theresa Girls’ School (Malta)
  • Chantal Daoust, Institut Sainte Marie Arlon (Belgija)
  • Paulien du Fosse, CSG Willem van Oranje (Nizozemska)

Finalist:

Stories in History

  • Theodora Gkeniou, Neo Souli High School (Grčija)
  • Miroslava Borovcová, Gymnázium (Češka )
  • Véronique SARRERE, Collège Jean Giono (Francija)

STAROSTNA KATEGORIJA OD 16 DO 19 LET

Zmagovalec:

Photography as a pedagogical tool

  • Maria Silva, Agrupamento de Escolas de Sátão (Portugalska)
  • Ayşe Demirsoy, Mustafa Azmi Dogan Anadolu Lisesi (Turčija)
  • Romualda Liutkuviene, Jono Jablonskio gimnazija (Litva)
  • Daniela Mainelli, Isiss Boiano (Italija)
  • Maya Vila, IES Thos i Codina (Španija)
  • Marie Švehlová, Střední odborná škola Blatná (Češka)

Finalist:

EUROGUIDE: A Students’ Guidebook through Young Europe

  • Miguel Garcia, IES San José (Španija)
  • Stine Jeppesen, Trysil videregående skole (Norveška)
  • Halil Yavuz, Antalya Karatay Lisesi (Turčija)
  • Angelo Azzilonna, ITCG “Argentia” (Italija)

Poleg starostnih kategorij so tu še naslednje posebne kategorije:

Španski jezik (sponzor nagrade je Špansko Ministrstvo za izobraževanje, kulturo in šport)

¿CONOCES ESTE CUENTO?

  • Javier Arias Bonel, CEIP VENTURA RODRIGUEZ (Španija)
  • Adele Lomma, “G. Nebbia”, (Italija)
  • Guilhermina Brotas, Agrupamento de Escolas de Aljustrel (Portugalska)

Francoski jezik (sponzorja nagrade sta Mednarodna federacija učiteljev francoščine in francoska Nacionalna svetovalna služba eTwinning)

Moi, Toi, lettres à nous

  • Susana Melo, Escola Professional Raul Dória (Portugalska)
  • Muriele Dejaune, Lycée des métiers Louis Blériot (Francija)
  • David Ceiriog-Hughes, Winchester College (Velika Britanija)
  • Domenico Marino, IISS “Ten. Col. G. Familiari” (Italija)
  • Gabriela Smolij, Zespół Szkół Nr 1 (Poljska)

Nagrada Marie Skłodowski-Curie (sponzor nagrade je poljska Nacionalna svetovalna služba eTwinning)

R.I.V.E.R Research Inside and Verify the Environmental Risk

  • Giuseppe Venturi, ITIS “Antonio Pacinotti” (Italija)
  • Eleni Kostopoulou, 5th Lyceum of Veria (Grčija)
  • ATHINA GIANNOPOULOU, 5th Lyceum of Veria (Grčija)
  • KATERINA RAFTOPOULOU, 5th Lyceum of Veria (Grčija)

Nagrada za medkulturno razumevanje Mevlana (sponzor nagrade turška Nacionalna svetovalna služba eTwinning)

e-cultural Kaleidoscope

  • Renata Wojtaś, Szkoła Podstawowa nr 32, (Poljska)
  • Jaime Ruymán Rodríguez Mederos, CEIP La Jurada (Španija)
  • AGGELIKI KATSANI, ΗΜΟΤΙΚΟΣΧΟΛΕΙΟΧΡΥΣΟΧΩΡΙΟΥ (Grčija)
  • Aurelia Beruşcă, Scoala Gimnaziala “Nicolae Titulescu” (Romunija)
  • Julie ELBOURG, Ecole élémentaire mixte 1 de Grand-Camp (Francija)
  • Katarína Kočišová, ZŠ Komenského 6,Spišské Vlachy (Slovaška)
  • Kemal HODUL, Haci Hüseyin Aksakal Erkek Anadolu Imam Hatip High School (Turčija)
  • SAULIUS RUDELIS, Klaipedos Gedminu pagrindine mokykla (Litva)
  • Wilma Gordon, Mid Calder Primary (Velika Britanija)

Nagrada za angleščino kot drugi jezik (sponzor nagrade je British Council)

Gold rules of good behaviour

  • Irena Głowińska, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gębicach (Poljska)
  • Fina Vendrell Vila, Collegi Sant Josep (Španija)
(Skupno 23 obiskov, 1 današnjih obiskov)