Med najpomembnejšimi dejavniki, ki vplivajo na splošno zadovoljstvo z življenjem, je zdravje. Tisti, ki so v 2023 svoje splošno zdravstveno stanje ocenili kot zelo dobro, so bili tudi med najbolj zadovoljnimi z življenjem na splošno (ocena: 8,5).

Generalna skupščina Združenih narodov je 20. marec za mednarodni dan sreče razglasila 12. julija 2012, prvič smo ga praznovali leta 2013. Stopnja splošnega zadovoljstva z življenjem je odvisna od več dejavnikov. Poleg gospodarskih razmer in blaginje v državi ter finančnega stanja gospodinjstva ali posameznika na občutenje zadovoljstva vplivajo tudi zdravje, položaj na trgu dela in medosebni odnosi.

V novici SURS z dne 14. 3. 2024 preberite:

  • Kakšne so bile finančne zmožnosti gospodinjstev v letu 2023?
  • Kaj je najbolj vplivalo na stopnjo zadovoljstva s financami?
    Med najpomembnejšimi dejavniki, ki so vplivali na višjo samooceno zadovoljstva s finančnim stanjem, je bila poleg zaposlitvenega statusa še raven izobrazbe.
  • Medosebni odnosi in splošno zadovoljstvo z življenjem
  • Kdo je bil najbolj zadovoljen?
    Z vidika povprečne samoocene so bili z življenjem na splošno najbolj zadovoljni tisti prebivalci z zelo dobrim splošnim zdravstvenim stanjem (ocena: 8,5), 16–29-letniki (ocena: 8,2), dijaki ali študenti (ocena: 8,2) in tisti z višješolsko, visokošolsko ali višjo izobrazbo (ocena: 8,2).
  • Koliko srečkov in srečk imamo v Sloveniji?
(Skupno 8 obiskov, 1 današnjih obiskov)