V prostorih Zavoda Republike Slovenije za šolstvo se je zaključil še drugi dogodek z naslovom Kako preprečevati in se odzivati na pojave sovražnega govora med mladimi. Udeleženci so bili mladinski delavci in predstavniki šolskih svetovalni služb, skupaj je bilo teh v dveh zaporednih dneh več kot sto štirideset.

Na dogodku so udeleženci prejeli tiskani priročnik Zaznamki, ki ga je pred dnevi izdal Urad za mladino, in ki predstavlja konkretne primere pomoči pri spoprijemanju s sovražnimi komunikacijami za vse, ki se ukvarjajo z mladimi tako v živo kot na spletu. Seznanili so se z najnovejšimi izhodišči Nacionalnega inštituta za javno zdravje za krepitev socialnih in čustvenih veščin med mladimi,  spoznali so spletno stran za mlade in e-svetovalnico To sem jaz, ki omogoča mladostnikom, da anonimno, hitro in brezplačno pridobijo strokovni nasvet. Sodelovali so tudi v izmenjavi znanj, mnenj in perspektiv glede vzrokov in načinov odzivanja na sovražni govor. Interaktivni seminar je minil v skupnem delu, ki je vodil do številnih možnih načinov tako spopadanja s tem izzivom kot možnostmi in načini preprečevanja sovražnega govora.

Odzivi sodelujočih so bili zelo pozitivni, zanimanje za dogodek pa tako veliko, da ga bodo na Uradu RS za mladino skupaj s partnerji ponovili tudi v 2024.

Vir in več informacij: Urad RS za mladino, 8. 11. 2023

(Skupno 14 obiskov, 1 današnjih obiskov)